Știri Sportive

CSM CSU Oradea întâlneşte Dinamo în ultimul joc de pe teren propriu din TOP 10

Meci important, vineri seara, pentru poloiştii de la CSM Oradea, cu campioana Steaua

FC Bihor începe play-offul de pe primul loc, cu un avans de şapte puncte faţă de locul 2

Voleibalistele de la LPS Bihorul Oradea s-au calificat pentru turneul semifinal 2 al Campionatului Naţional U15

Echipa de polo feminin a clubului Crişul Oradea a devenit vicecampioană la categoria de vârstă U15

Floare de Lotus: Peste 170 de copii din Bihor și-au demonstrat aptitudinile în gimnastică aerobică și dans (FOTO)

Minifotbal: România a învins Ungaria cu 4-0 şi apoi a remizat cu 2-2, în dubla amicală de la Oradea (FOTO)

Volei feminin: CSU Oradea s-a calificat la turneul de promovare în prima divizie

Handbal: CSM Oradea a cedat la şapte goluri jocul din play-off-ul de promovare al Diviziei A la handbal masculin

CSM Oradea a pierdut la Bucureşti cu Dinamo. Este al doilea eşec din Superliga Națională

Lotus Băile Felix a câştigat cu 2-0 jocul de acasă cu Minerul Ocna Dej, dar a ratat calificarea în play-off

CSM CSU Oradea a câştigat la Braşov cu CSM Corona şi a ajuns la cea de-a 13-a victorie în TOP 10

FC Bihor a câștigat meciul cu Progresul Pecica. Echipa orădeană intră în play-off neînvinsă (FOTO)

Theodor Oprea, un atlet care a trebuit să plece din Oradea pentru a ajunge la performanță. La Steaua, a devenit campion național

Meci greu pentru poloiştii de la CSM Oradea, sâmbătă seară, în deplasare, cu Dinamo

Baschet: CSM CSU Oradea joacă sâmbătă la Braşov, în faza TOP 10 a Ligii Naționale

Handbal: Meci important în play-off pentru CSM Oradea, la Alexandria

FC Bihor încheie sezonul regular cu jocul de acasă cu Progresul Pecica

Rezultate bune pentru karateka de la CS Fudoshin Oradea la Cupa Asahi de la Reşiţa

România vs. Ungaria: Echipele naționale de minifotbal ale celor două țări joacă, în weekend, la Oradea

Voleibalistele de la CSU Oradea joacă acasă în acest weekend, în turneul semifinal de promovare în Divizia A1

Două medalii de bronz pentru judoka de la Liberty Oradea, la Naţionalele de la Bacău (FOTO)

Fetele de la Crişul Oradea au cucerit medaliile de bronz la Campionatul Naţional de polo U19

Orădeanul Ciprian Buşanu, de la LPS-Champions, a devenit vicecampion naţional la judo U16 (FOTO)

CSM CSU Oradea s-a impus la Voluntari cu 95-87 şi a ajuns la cea de-a 12-a victorie din TOP 10 în Liga Naţională

Simona Halep și-a anunțat noul antrenor, la prima revenire pe teren după perioada de suspendare

Sportivele de la ACS Super Volei Oradea s-au calificat la Campionatul Naţional U17

Două medalii pentru judoka de la ACS Olimpikus Oradea

Sportivii ACS Royal Kwon Oradea au cucerit 14 medalii la Naţionalele de taekwondo de la Baia Mare

Orădenii de la Combat Gym, campioni naţionali la kickboxing (FOTO/VIDEO)