Știri Sportive

Întrecerile de padel revin în acest weekend la Padel Arena Oradea

În Bihor s-au reluat și meciurile din Liga a IV-a și Liga a V-a. Rezultatele etapei

Două medalii de bronz pentru pugiliştii de la clubul Crişul Oradea la Cupa României

CS Crişul Oradea a organizat primul turneu internațional de polo pentru fete U15 (FOTO)

Cinci medalii pentru tinerii judoka de la ACS Olimpikus Oradea (FOTO)

Record de medalii pentru sportivii de la CS Wolf Oradea la Naționalele de Taekwon-do ITF de la Baia Mare

Orădenii şi-au adjudecat 19 medalii la Campionatul Naţional de Semi-kempo de la Bucureşti

Tir cu arcul: Zece medalii la Naţionalele indoor de la Iaşi pentru orădeni

Orădeanul Maxim Ţugulea este din nou campion naţional la judo juniori

Lotus Băile Felix a pierdut meciul de la Sighet din prima etapă a anului în Liga 3

Doar egal pentru CSM Oradea în duelul de sâmbătă cu CSM Făgăraş

FC Bihor, 5-1 în faţa celor de la ACB Ineu. Prima poziţie la calificarea în play-off! (FOTO)

Salontanul Szucs Istvan şi-a câştigat dreptul de a reprezenta România la Campionatul European de box pentru tineret din Croaţia

Trei orădeni de la CS Crişul, convocaţi la lotul naţional de tineret U19 de polo

Turneu internaţional de polo feminin U15, în acest weekend la Bazinul Acoperit 'Crişul'

Turneu internaţional de polo feminin U15, în acest weekend la Bazinul Acoperit "Crişul"

Crişul Sântandrei s-a impus cu 2-1 pe terenul echipei Sănătatea Cluj şi a urcat pe locul 3

CSM CSU Oradea a fost aproape de o victorie cu U BT Cluj, dar a pierdut la un singur punct, cu câteva secunde înainte de final! (FOTO)

Handbal: CSM Oradea joacă sâmbătă acasă cu CSM Făgăraş, în play-offul de promovare

Oradea va găzdui meciuri din cadrul Campionatului European de handbal feminin din 2026

Scrimă: Orădeanca Andrea Muntean participă la concursul de Grand Prix de la Budapesta

Un pompier din Bihor este pentru a 13-a oară campion național la judo (FOTO)

Liga a 3-a: Crişul Sântandrei întâlnește în deplasare Sănătatea Cluj

După o perioadă lungă de pregătiri, FC Bihor este gata de startul stagiunii de primăvară (FOTO)

Jos Cozmin Gușă! Moţiune de neîncredere împotriva președintelui FRJ, semnată de medaliați ai judo-ului românesc

Derby la Oradea Arena: CSM CSU luptă vineri seară cu U BT Cluj!

Judo: Trei medalii şi un loc patru pentru sportivii de la Liberty Oradea

Două medalii de argint pentru ACS Olimpikus Oradea la Cupa Internațională Miado's la judo