Terenurile de tenis de la baza sportivă Arena Antonio Alexe au găzduit în perioada 3-6 martie întrecerile Cupei 8 Martie la tenis. Competiţia a fost rezervată categoriilor de vârstă de 10, 12, 14 şi 16 ani, atât la masculin, cât şi la feminin.

În urma desfăşurării întrecerilor, patru sportivi bihoreni s-au impus în probele în care au concurat. Astfel, Kopanyi Harris (Metalul Salonta) a câştigat categoria de 10 ani masculin, Popa Giulia Safina (CSM Oradea) s-a impus la 10 ani feminin, Goina Patricia (Sănătatea Oradea) a câştigat categoria de 14 ani feminin, iar Nemes Nimrod (CSM Oradea) a câştigat la 16 ani masculin.

Ceilalţi câştigători au fost: Tuturuga Nicolae (CSU Tîrgu Mureş) la 12 ani masculin, Todirite Maia-Ştefania (Condor Piatra Neamţ), la 12 ani feminin şi Görbe-Birta David (ACS Cristal Hunedoara) la 14 ani masculin.

De menţionat că au fost şi alte locuri fruntaşe obţinute de sportivii clubului organizator,  CSM Oradea. Astfel:

10 ani feminin: Băican Raluca Gabriela – locul 5, Jula Maria Roxana – locul 6.

12 ani masculin: Cuc Iustin – locul 3, Caravan Marco – locul 5.

12 ani feminin: Merce-Sabău Alessandra – locul 3.

14 ani masculin: Sime Răzvan Şerban – locul 4.

14 ani feminin: Anamaria Coroiu – locul 2, Cherecheş Maya – turul 2, Bogdan Andreea, Simuţ Patricia şi Bouanane Samira – turul 1.

16 ani masculin: Teszari Zoltan Christian – locul 2, Cuc Vladimir – locul 3.

Următorul turneu de tenis care va fi organizat de clubul CSM Oradea sub egida Federaţiei Române de Tenis este Cupa de Primăvară, eveniment care se va desfăşura în cea de-a doua jumătate a acestei lunii.