Fotbaliştii de la CAO 1910 Oradea au rămas pe primul loc şi după desfăşurarea etapei a 6-a din Liga a IV-a. "Alb-verzii" s-au impus în derby-ul de la Ştei, desfăşurat în weekend, cu echipa locală CSO.

CAO s-a impus în acest meci, cu scorul de 2-1 şi s-a desprins în fruntea clasamentului, cu 18 puncte.

La pauză "alb-verzii" conduceau cu 1-0, prin golul marcat de Blăgea în minutul 37. În repriza a doua, în minutul 59, gazdele au restabilit însă egalitatea, printr-un gol marcat de C. Mândru, dar până la final, CAO a mai marcat o dată, prin M. Hosu, în minutul 70, şi astfel şi-a adjudecat victoria, cu scorul de 2-1.

În afară de CAO, alte două echipe au reuşit să câştige pe teren străin în această etapă. Este vorba despre Unirea Valea lui Mihai şi Viitorul Borş, care s-au impus cu 3-2, respectiv 3-1, acasă la Universitatea Oradea şi Unirea Livada.

1. CAO Oradea                       6       6       0       0       28-3  18

2. CSO Ştei                             6       5       0       1       17-5  15

3. Crişul Sântandrei                6       4       1       1       14-4  13

4. CS Diosig                           6       4       1       1       21-12 13

5. CS Oşorhei                         6       3       1       2       15-8  10

6. CSC II Sânmartin               6       3       1       2       12-11  10

7. Viitorul Borş                       6       3       1       2       11-12  10

8. Valea lui Mihai                   6       3       0       3       15-19 9

9. CS Săcueni                         6       3       0       3       7-13   9

10. CS Mădăras                      6       2       1       3       10-17 7

11. Unirea Livada                   6       2       0       4       9-11  6

12. Crişul Aleşd                      6       2       0       4       8-17  6

13-14. FC Universitatea         6       1       1       4       7-13  4

Olimpia Salonta                      6       1       1       4       7-13  4

15. Bihorul Beiuş                   6       1       0       5       8-19  3