Campionatul Ligii a IV-a Bihor la fotbal a continuat în weekend cu jocurile etapei cu numărul 25.

Runda a consemnat o victorie la scor fluviu a liderului CSC Sânmartin, în disputa cu Crişul Aleşd.

Echipa de pe primul loc a campionatului s-a impus pe teren propriu cu 10-1, după ce la pauză conducea deja cu 5-1. Practic, fotbaliştii din Sânmartin au înscris câte cinci goluri pe repriză, dar cele mai multe le-a reuşit atacantul Sergiu Pop, aflat într-o formă deosebită, care el, de unul singur, şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, înscriind în minutele 19, 34, 44, 47 şi 55. Celelalte goluri ale gazdelor au fost reuşite de Nogo, Szabados, Ov. Popa, A. Pintea şi Cuc.

Golul de onoare al aleşdenilor a aparţinut lui Ţap.

După acest succes, CSC Sânmartin are 63 de puncte şi este lider detaşat în clasament, cu 9 lungimi mai mult decât CAO Oradea, formaţia de pe poziţia secundă, care, la rându-i, a câştigat jocul de acasă, dar cu 1-0, în faţa celor de la Viitorul Borş. Unicul gol al disputei l-a reuşit Darius Costea, în minutul 14.

Echipa de pe locul III, Crişul Sântandrei, a obţinut şi ea o victorie, cu 3-1, dar în deplasare, pe terenul celor de la CS Diosig. Alin Bucşa a izbutit o dublă în această confruntare, în timp ce cel de-al treilea gol al elevilor antrenorului Ciprian Dianu l-a înscris din penalty Sorin Ungur. Pentru gazde a marcat Cervinschi.

Etapa a mai consemnat o victorie în deplasare, dar şi două rezultate de egalitate, cu scor alb, 0-0.