Tinerii judoka de la clubul Judo Get Fit Oradea au obţinut mai multe clasări pe podium la concursul naţional desfăşurat în această săptămână la Borş şi dotat cu Cupa Olimpikus.

Astfel, sportivii antrenaţi de Andreea Mateaş şi Alexandru Goncearenco au înregistrat rezultate remarcabile, având în vedere că pentru mulţi dintre ei a fost prima experienţă competiţională.

În total, la competiţia ce a reunit la start 380 de sportivi de la 29 de cluburi din întreaga ţară, orădenii de la Judo Get Fit şi-au adjudecat 14 medalii, dintre care 2 de aur, 7 de argint şi 5 de bronz.

Principalii performeri au fost Maximilian Elonta şi Alexandru Curtui, ambii situaţi pe primul loc. Argint au obţinut David Cheregi, Ianis Negrea, Răzvan Gherman, Matei Busanu, Erik Sime, Răzvan Mocan şi Beatrice Busanu.

În fine, medalii de bronz şi-au adjudecat Antonio Negrea, David Kelemen, Edrick Badri, David Hosu şi Iustin Bota.