"Magic show": Trupa Arcadia anunţă primul spectacol în aer liber. În ce condiţii va fi organizat
Cum începând din 1 iunie este posibilă organizarea acestora, apar şi în Oradea primele evenimente culturale în aer liber. Trupa Arcadia a anunţat, joi, că organizează Magic Show, în amfiteatrul din Cetate. Spectacolul susţinut de actorul Şerban Borda se va desfăşura în prezenţa a maxim 70 de spectatori, pentru a se putea păstra, în amfiteatrul fortăreţei, distanţa minimă între aceştia.