Știri Sportive

Meci important pentru Luceafărul: Duel cu Aerostar Bacău, în lupta pentru evitarea retrogradării

Participare numeroasă la ediția din acest an a Memorialului Dan Mihai Carțiș la șah

Veste bună pentru fanii baschetului: Sean Barnette revine la CSM CSU Oradea!

Poloiștii de la CSM Oradea dispută, vineri și sâmbătă, derby-ul cu Steaua, din Superliga Națională!

Locul 2, la primul concurs outdoor de tir cu arcul, pentru sportivul Eugenio Leabu, de la Redpoint Oradea

Baschetbaliştii de la CSM CSU Oradea s-au calificat pentru a şasea oară în semifinalele Cupei României!

Trei medalii pentru spadasinele de la LPS Bihorul, la Memorialul 'Dumitru Popescu' de la Craiova

Trei medalii pentru spadasinele de la LPS Bihorul, la Memorialul "Dumitru Popescu" de la Craiova

Echilibru şi spectacol la Cupa Tengo de la Salonta (FOTO)

Baschet: CSM CSU Oradea dispută, miercuri, returul de la Bucureşti cu Steaua

Orădencele de la CS Crişan – LPS Bihorul, pe podium la Naţionalele de Karate Insterstil WKF

La doar 17 ani, orădeanul Alex George Creţ a devenit campion naţional la judo tineret!

Cristina Neagu face istorie: A fost desemnată cea mai bună handbalistă a lumii pentru a patra oară

Deși au pierdut la Odorhei, handbaliștii de la CSM Oradea au rămas pe locul II

Baschetbaliştii de la CSM CSU Oradea continuă evoluţia bună: 90-83 la Timişoara!

Victorie mare la Arad: Luceafărul a învins UTA cu 3-0!

Luceafărul speră să se întoarcă măcar cu un punct de la Arad

Salonta va găzdui în weekend Cupa Tengo la futnet (FOTO)

Cupa Satelor: O primă ediţie reușită în fotbalul bihorean (FOTO)

Victorie la 20 de puncte: CSM Oradea a câştigat primul meci cu Steaua Bucureşti, în sferturile de finală ale Cupei României (FOTO)

Box în loc de fotbal: Meciul de la Livada s-a jucat o repriză, după ce investitorul gazdelor a agresat arbitrul

Baschet: Un nou joc cu Steaua, miercuri seară, în Cupa României

Orădeanul Alex George Creț a cucerit aurul la Cupa Europeană de judo pentru cadeți de la Zagreb

11 clasări pe podium pentru judoka de la LPS Bihorul la etapa de zonă a CN Școlar pentru cadeți de la Deva

S-a reluat campionatul Ligii a IV-a: CAO a surclasat CS Oşorhei cu 4-0

Echipa de volei feminin CSU Oradea s-a calificat, din nou, pentru turneul de promovare în prima ligă

Luceafărul a pierdut cu 1-3 în faţa celor de la U Cluj şi a ajuns pe loc retrogradabil