Știri Sportive

Irina Maria Bara a ajuns în turul II de pe tabloul principal al BRD Bucharest Open

Micii poloişti de la CS Crişul Oradea şi-au adjudecat ediţia din acest an a Cupei Federaţiei

Campionatul porumbeilor voiajori: Familia Tunduc câştigă etapa de fond Strakonice, iar Gergely Vasile etapa de viteză Budapesta

CSM Digi Oradea are doi reprezentanți la Campionatul European de polo, care debutează luni în Spania

Irina Bara, pe tabloul principal al  BRD Bucharest Open 2018

Irina Bara, pe tabloul principal al BRD Bucharest Open 2018

România a pierdut ultimele meciuri ale turneului Diviziei B de baschet feminin U20 de la Oradea, ratând promovarea în primul eşalon

Franţa este noua campioană a lumii! A bătut Croaţia cu 4-2 (FOTO)

CSM CSU Oradea i-a prelungit contractul și lui Arturas Valeika

Irina Bara a debutat cu dreptul la BRD Bucharest Open

Belgia, locul 3 la Cupa Mondială, după ce a bătut Anglia. Urmează finala!

Lituanianul Vaidas Kariniauskas continuă la CSM CSU Oradea

Campionatul porumbeilor voiajori: Papp Zoltan a câştigat Maratonul Naţional Frankfurt și Samuel Bochiş etapa de viteză-demifond Paprika

România s-a calificat pentru semifinalele Campionatului European – Divizia B de baschet feminin, de la Oradea

Baschetbaliştii de la CSM CSU Oradea şi-au aflat adversarii din Basketball Champions League

Andrei Mandache se desparte de CSM CSU Oradea! Căpitanul nu a mai intrat în planurile tactice pentru noul sezon

Naţionala de baschet feminin U20 a României a început foarte bine Campionatul European, desfăşurat la Oradea

Trei medalii de bronz pentru sportivii de la LPS CSS Liberty la Campionatele Balcanice de judo juniori III

Sean Denison va continua la CSM CSU Oradea

Două noi recorduri naţionale pentru  Huszár Ingrid

Două noi recorduri naţionale pentru Huszár Ingrid

CSM Oradea, mutare 'cu greutate': Americanul Giordan Watson, naturalizat în România, va juca pentru campioana en-titre la baschet (VIDEO)

CSM Oradea, mutare "cu greutate": Americanul Giordan Watson, naturalizat în România, va juca pentru campioana en-titre la baschet (VIDEO)

Luceafărul a pierdut în deplasare, cu U Cluj, prima partidă amicală din această vară

AJF Bihor a omologat toate rezultatele şi clasamentele din sezonul 2017-2018 şi a stabilit data Supercupei

Mişcare şi bună dispoziţie: Tabără de gimnastică şi dans, organizată de Sunshine Dance la Şcoala Dacia din Oradea (FOTO / VIDEO)

Echipa de polo CSM Digi Oradea şi-a schimbat portarul: A plecat Gojko Pijetlovic şi a venit Stefan Živojinović!

Robert Gergelyfi şi Levente Vancsik participă cu naţionala de seniori a României la turneul de polo din Ungaria, 'Benu Cup'

Robert Gergelyfi şi Levente Vancsik participă cu naţionala de seniori a României la turneul de polo din Ungaria, "Benu Cup"

Sâmbătă debutează Campionatul European de Baschet feminin U20 de la Oradea

Campionatul porumbeilor voiajori: Familia Szekely a câştigat etapa de fond şi Marius Şandro etapa de viteză

Laviniu Chiş s-a impus în cursa de 5 000 de metri de la 'Samorin Internaţional Grand Prix Slovacia'

Laviniu Chiş s-a impus în cursa de 5 000 de metri de la "Samorin Internaţional Grand Prix Slovacia"

Bihorul o pierde pe judoka Larisa Florian, cea mai bună sportivă a județului în ultimii ani!

CS Velo Sport Oradea organizează pe 15 iulie o nouă ediţie a concursului de ciclism montan 'Crater Maraton'

CS Velo Sport Oradea organizează pe 15 iulie o nouă ediţie a concursului de ciclism montan "Crater Maraton"