Știri Sportive

Campionatul porumbeilor voiajori: Andrei Bondar, câştigătorul etapei de la Nitra

Bihorul pe două roţi! O nouă ediţie a Turului Ciclist aduce întreceri inclusiv pentru amatori şi copii

Două medalii de aur pentru tinerii judoka orădeni la prima ediție a Cupei „Mării Negre”

Spadă: Surorile Ana și Andrea Muntean au cucerit trei medalii la Constanța

Alex George Creț a cucerit bronzul la Cupa Europeană de Judo pentru Cadeți din Polonia

Baschetbaliştii de la LPS CSM Oradea s-au calificat la turneul final al Campionatului Naţional U14

Noi medalii internaționale pentru orădenii  Iulian Surlă și Aurelian Fleisz

Noi medalii internaționale pentru orădenii Iulian Surlă și Aurelian Fleisz

Baschetbaliştii de la CSM CSU Oradea au pierdut cu 78-85 meciul al doilea al semifinalei cu BC CSU Sibiu

Secuii şi-au făcut “națională” de fotbal și merg la Campionatul Mondial

CFR Cluj este noua campioană a României la fotbal

CSM Digi a pierdut cu 3-10 cel de-al doilea joc al finalei, de la Bucureşti, cu Steaua

Luceafărul Oradea a câştigat cu 2-1 jocul cu ASU Poli Timişoara

CSM CSU Oradea a câștigat, în deplasare, primul joc cu BC CSU Sibiu, din semifinalele Ligii Naționale

Calificare fără emoţii pentru copii de la Crişul Oradea la turneul final al Cupei FR Polo (FOTO)

Luceafărul joacă duminică, acasă, cu ASU Poli Timişoara

CSM Digi a pierdut cu 7-10 primul joc al finalei Superligii Naţionale, de la Bucureşti, cu Steaua

Echipa de minihandbal de la LPS Bihorul s-a calificat la turneul final al Campionatului Naţional

Orădenii au obţinut locul 6 la Campionatul European al Gărzilor de Corp. Urmează Campionatul Mondial (FOTO)

Handbal: CSM Oradea a învins Universitatea Craiova, a promovat în Liga Națională, dar nu va fi înscrisă în primul eșalon!

Motocicliştii orădeni de la CarCover debutează într-o nouă ediţie a Campionatului RoSBK

CSM CSU Oradea se pregăteşte de duelurile cu BC CSU Sibiu din semifinala Ligii Naţionale

Un nou curs gratuit de tenis pentru orădeni

Bihorul are un campion şi un vicecampion european la Karate Kyokushin! (FOTO/VIDEO)

Luceafărul a remizat cu 1-1 la Motru, cu Pandurii Tg. Jiu. Vlad Rusu a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor

Handbaliştii de la CSM Oradea dispută, joi, la Arena 'Antonio Alexe', ultimul joc din acest sezon din Divizia A

Handbaliştii de la CSM Oradea dispută, joi, la Arena "Antonio Alexe", ultimul joc din acest sezon din Divizia A

Campionatul porumbeilor voiajori: Samuel Bochiş, câştigătorul etapei de viteză de la Budapesta

Orădeanul Adrian Alexandrescu va arbitra, din nou, la cele mai importante competiții internaționale de polo