Știri Sportive

CAO întâlneşte, duminică de la ora 17.30, campioana Clujului, Someşul Dej, în ultimul joc de la barajul pentru promovare

Giulia Popa, între primele opt sportive la Naţionalele Individuale de Vară la tenis - categoria 12 ani

Octavian Şovre va oficia din nou în Liga Campionilor, în partida dintre Bayern Munchen şi Chelsea Londra

Noul sezon în poloul românesc va debuta în primul weekend din octombrie

Polo: CSM Oradea l-a transferat pe tânărul bucureştean Theodor Filotti

Orădeanul Claudiu Keşeru are coronavirus. Informaţia a fost făcută publică de echipa de fotbal Ludogoreţ Razgrad

CAO a pierdut dezamăgitor primul joc de la turneul de baraj: 1-3 cu CSM Satu Mare (FOTO)

Orădeanul Ioan Hora s-a întors la 'Bătrâna Doamnă' a fotbalului românesc

Orădeanul Ioan Hora s-a întors la "Bătrâna Doamnă" a fotbalului românesc

Alexandru Jur a câştigat la puncte meciul cu cehul Jiri Svacina (VIDEO)

CAO 1910 Oradea dispută miercuri la Zalău primul joc de la turneul de baraj pentru promovare

CFR Cluj şi-a adjudecat finala Campionatului Naţional şi este din nou campioana României la fotbal (FOTO / VIDEO)

CSM CSU Oradea va juca în FIBA Europe Cup în sezonul 2020-2021

Dorina Korozsi a câştigat la Campionatul European Masters care s-a ţinut în condiţii speciale. Fiecare concurent a alergat în ţara lui

Lucrările la noua sală polivalentă din Oradea au fost realizate în proporţie de 50%

Orădeanca Bernadett Haragos, de la CS Redpoint, a câştigat Cupa României la field

Orădeanul Octavian Şovre va arbitra la 'finala' Ligii I de la Craiova, dintre Universitatea şi CFR Cluj

Orădeanul Octavian Şovre va arbitra la "finala" Ligii I de la Craiova, dintre Universitatea şi CFR Cluj

Doi bucureșteni s-au impus la Naționalele Individuale de vară la tenis de la Oradea (FOTO)

Egal în primul joc de baraj din grupa orădenilor de la CAO pentru promovarea în Liga a III-a

Turul României la ciclism, care va trece şi prin Bihor, va avea la bază un set strict de norme sanitare

Sâmbătă încep jocurile de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. CAO are liber în prima etapă

Doi tenismeni de la CSM Oradea au ajuns în sferturile de finală ale Naţionalelor Individuale de 16 ani (FOTO)

Tânărul pugilist orădean Angelo Covaci, convocat la lotul naţional de juniori, pentru stagiul de la Eforie Nord

Sebastian Tudor revine. Este noul antrenor al echipei de handbal feminin CSU Oradea

Alexandru Jur revine în ring. Va boxa sâmbătă, în Germania, împotriva cehului Jiri Svacina (VIDEO)

Fotbaliștii de la CAO au trecut cu bine de primul hop: toți sunt negativi după primul test de Covid (FOTO)

Poloistul Nichita Ilisie şi-a prelungit contractul cu CSM Oradea

Stelian Farcău a fost cooptat în rândul antrenorilor secţiei de fotbal de la CSM Oradea

Naţionalele U16 la tenis de la Oradea au intrat în faza jocurilor de pe tabloul principal (FOTO)

Două medalii pentru sportivele de la Redpoint Oradea, la Campionatul Naţional de tir cu arcul pentru cadeţi (FOTO)

Proiecte europene de peste 120.000 de euro pentru sectorul juvenil, depuse de AJF Bihor