Societatea OTL a anunţat că, vineri dimineaţa, între orele 10 şi 12, îi aşteaptă pe orădeni la depoul de tramvaie, de pe strada Atelierelor, pentru a participa la o prezentare de tramvaie.
Evenimentul este ocazionat de împlinirea a 110 ani de transport public cu tramvaie electrice în Oradea.
Organizatorii nu au dorit să dea detalii despre câte şi ce fel de tramvaie vor fi prezentate, vineri, la depou, însă este de aşteptat ca aceştia să fi pregătit atât modele de tramvaie de epocă, cât şi unele moderne.