Un accident rutier în care au fost implicate două autovehicule s-a produs joi, în prima parte a zilei, pe DN 76, la ieșirea din localitatea Pocola spre Beiuș, în apropierea benzinăriei MOL. Două persoane, între care un băiat de aproximativ 11 ani, au fost transportate la spital pentru investigații medicale.

Evenimentul a fost semnalat prin 112 în jurul orei 10.30, după cum a declarat BIHOREANULUI agentul-șef Alin Laza, purtătorul de cuvânt al Poliției Bihor.

„Accidentul rutier s-a produs pe DN 76, la ieșirea din localitatea Pocola spre Beiuș, și au fost implicate două autovehicule. Două persoane au fost transportate la spital pentru investigații medicale”, a precizat reprezentantul Poliției.

În urma impactului, un băiat în vârstă de aproximativ 11 ani a suferit mai multe contuzii și escoriații. „Încă nu avem rezultatele finale ale investigațiilor, dar se pare că nu necesită internare, decât, eventual, pentru monitorizare”, a declarat pentru BIHOREANUL dr. Hadrian Borcea, șeful UPU-SMURD Bihor.

Cealaltă persoană rănită, o femeie, a suferit escoriații și nu necesită internare, potrivit medicului.

Pe durata cercetărilor efectuate la fața locului, circulația rutieră s-a desfășurat alternativ, fiind dirijată de polițiști.

Din imaginile publicate pe grupul Info Trafic Bihor & Oradea se vede că unul dintre vehiculele implicate este un microbuz Volkswagen, avariat în partea din față. Conform acelorași imagini, și cealaltă mașină a fost avariată tot în partea din față. 

Cercetările la fața locului au fost făcute de polițiștii Biroului Rutier Beiuș, care urmează să stabilească împrejurările și cauzele producerii accidentului.

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!