Vinerea trecută, într-o zi de 13, la Ministerul Educaţiei s-a dat un nou examen pentru şefia Inspectoratului Şcolar Judeţean Bihor, la concurs înscriindu-se interimarul Alin Novac Iuhas, profesorul marghitean Iulius Timar, plus directoarea Liceului Constantin Şerban din Aleşd, Alina Buzle. 

Bihorel a aflat că aceasta din urmă a fost aşa sigură de izbândă încât s-a grăbit să-şi ia rămas bun de la colegii din şcoală. Cu mai bine de o săptămână înainte de examen, Buzle a avut o şedinţă cu corpul profesoral, luându-şi adio şi spunându-le că este onorată că are ocazia să ajungă şefa IŞJ Bihor.

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!