După bătaia zdravănă încasată de la impresarul ei, Marcel Prodan, celebra Alexandra Stan revine pe scenă cu o nouă piesă: "Baby, it's ok". Versurile şi muzica sunt compuse de nimeni altul decât Prodan, dar mixajul nu a mai fost făcut în studioul lui, ci într-unul din Los Angeles.
Vedeta spune despre ea că este mai plină de viaţă decât oricând. Drept urmare, va relua proiectul de colaborare cu trupa "Follow Your Instinct" din Germania, cu care trebuia să concerteze în Spania chiar înainte să fie agresată de impresar.
Videoclipul noii piese va fi lansat pe 16 august, fiind deja filmat. FYI şi Alexandra Stan au scos însă un teaser în care apar şi cîteva declaraţii ale artistei. "Este bine să faci mereu ceva nou şi filmările la acest videoclip au fost extraordinare. Mai ales că nu sunt singura fată blondă din clip", spune Alexandra Stan.