Deşi, cum se ştie, fântânile ornamentale din oraşe au menirea să răcorească pieţele publice în zilele toride de vară. Se pare însă că în Oradea municipalitatea aplică, întors pe dos, vechiul principiu băsescian, crezând că toamna e ca vara.

Citeşte în ce condiţii funcţiona arteziana de pe Corso săptămâna trecută, pe www.bihorel.ro!