Ştirile cu imigranţi sirieni care rup cordoanele de poliţie ale vecinilor unguri şi o iau la goană le-au umplut de fantezie minţile locuitorilor din Salonta. Miercurea trecută, după ce s-a lăsat întunericul, un localnic a dat alarma la 112 că un grup de sirieni a intrat în Salonta şi gonea cu o căruţă spre centrul oraşului.

Citeşte mai mult, pe www.bihorel.ro!