Societatea Termoficare a anunţat luni seară apariţia unei avarii la reţeaua termică de transport în zona CET 2, astfel că, începând cu ora 20, apa caldă a fost întreruptă pentru consumatorii alimentaţi din punctelele termice 1 Sînmartin, 2 Sînmartin, 3 Băile Felix, 1881 (Blocul Moreni).

"Vor fi afectaţi consumatorii, inclusiv cei cu puncte termice proprii, racordaţi la reţeaua de transport, situaţi pe Calea Clujului şi din comuna  Sinmartin. Reluarea furnizării agentului termic este programată pentru mâine, 7 iunie 2016, ora 22", arată comunicatul Termoficare.

Societatea îşi cere scuze pentru disconfortul creat şi îi asigură pe cei afectaţi "că echipele noastre de intervenţie vor face tot posibilul pentru a reduce la minim timpul necesar realizării acestor lucrări".

Pentru informaţii suplimentare, clienţii Termoficare pot apela TelVerde 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toate reţelele fixe şi mobile).