Orădenii de pe aproximativ 20 de străzi au rămas, luni seară, fără apă caldă şi căldură, din cauza unei noi avarii survenite la reţeaua termică de transport în zona străzii Barbu Ştefănescu Delavrancea.
Societatea Termoficare a anunţat că, în aceste condiţii, apa caldă şi căldura au fost întrerupte începând cu ora 19, pentru consumatorii alimentaţi din punctelele termice 300, 301, 302, 303, 826.
Sunt afectaţi, concret, consumatorii, inclusiv cei cu puncte termice proprii, racordaţi la reţeaua de transport, situaţi pe străzile Dunărea, Republicii , Gh. Dima, Schubert, Snagovului, Braşovului , Rovine, N. Jiga , Delavrancea , I.H. Rădulescu, N. Cristea, Parcului, Parcul Brătianu, Codrilor, Dragoş Vodă, Barierei, Clujului , Moreni şi Ogorului.
"Ne cerem scuze pentru disconfortul creat şi vă asigurăm că echipele noastre de intervenţie vor face tot posibilul pentru a reduce la minim timpul necesar realizării acestor lucrări . Pentru informaţii suplimentare, clienţii noştrii pot suna la dispeceratul de urgentă TelVerde 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toate reţelele fixe şi mobile)", încheie comunicatul.