Aşa stăpân, aşa valeţi, zice francezul! Pe româneşte, cum e şeful PSD Bihor, Ioan Mang, care şi-a trecut în CV cel mai scurt mandat de ministru, fiind silit să demisioneze în vara anului 2012 după doar nouă zile de la şefia Educaţiei Naţionale pentru că i-au fost descoperite mai multe lucrări plagiate, aşa sunt şi pesediştii bihoreni.

O demonstrează tânăra Alexandrina Chelu, care ocupă al 10-lea loc pe lista PSD pentru Consiliul Local Oradea şi care i-a luat apărarea pe Facebook fostului prim-ministru Victor Ponta, spunând că deşi acesta este hoţ, "plagiatul lui nu m-a durut la buzunar", adăugând că "decât un Băsescu cum a fost, cu niciun plagiat, mai bine un Ponta cu plagiat".

Citeşte continuarea pe Blogul lui Bihorel!