Războiul dintre dive se vede până şi în felul în care acestea se îmbracă. Beyonce pare că nu vrea să se lase la Lady Gaga în ceea ce priveşte extravaganţa, drept urmare s-a îmbrăcat cu un costum ce are sâni desenaţi din paiete.

Beyonce şi-a făcut apariţia îmbrăcată cu deosebitul costum la concertul din Belgrad şi şi-a lăsat fanii muţi de uimire. În lumina reflectoarelor, părea că e dezbrăcată.

Totuşi, multe voci susţin că Beyonce n-a fost foarte inspirată în alegerea costumaţiei şi că mai bine rămânea la "recuzita" sexy pe care o foloseşte în alte concerte, nu la aceasta, considerată prea vulgară.