Bihorel recomandă treisprezece măsuri pentru evitarea efectelor nocive ale caniculei:

1. Orădenii sunt sfătuiţi să bea apă pe tot parcursul zilei, nu doar dimineaţa, cum obişnuiesc de secole. 

2. Persoanele fără aer condiţionat acasă sunt invitate să se instaleze în raionul de lactate al supermarketurilor. 

3. Se vor închide podurile pentru ca pietonii să fie obligaţi să treacă direct prin Criş.

Citeşte-le pe toate, pe www.bihorel.ro!