PSD pregăteşte de pe acum înfrângerea de anul viitor, la alegerile pentru Primăria Oradea. Prin urmare, Ioan Mang a propus ca Ovidiu Mureşan să fie înlocuit de la şefia organizaţiei de Oradea cu o persoană care chiar îşi doreşte să candideze la Primărie.
Era şi păcat ca Mureşan să nu fie mazilit pentru că dădea rău în faţa colegilor pesedişti.