Pesediştii nu se lasă. Dacă au văzut că au zbârcit-o cu proiectul Roşia Montană s-au gândit să o dea cotită şi să facă o lege a minelor care să-i favorizeze pe canadienii de la Gold Corporation. Bazându-se pe iuţeală de mână şi nebăgare de seamă au plantat un proiect de lege care să răsplătească şpăgile luate până acum de politicieni.

Citeşte cum comentează Bihorel felul în care a votat deputata Sonia Drăghici, pe www.bihorel.ro!