Pentru postul de şef la Şcoala Doctorală a Universităţii, rectorul Barney şi rectorul interimar Roşca l-au propus pe universitarul Sorin Şipoş. Având în vedere că jumătate din profesorii de la Sorbonica nu pun liniştiţi capul pe pernă, sau dacă îl pun, o fac ca arestaţi la domiciliu, cam nimeni nu se mai bagă după funcţii. 

Aşa că şi domnul Şipoş a zis "pas", declinând oferta. 

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!