Şefa de la Ape şi Copaci, doamna Lucia Varga, a vizitat deşertul Dobreşti, până nu demult un splendid deal împădurit. Ministresa s-a plâns că, din cauza legislaţiei proaste, hoţii s-au îmbogăţit şi îşi permit să angajeze avocaţi mai buni decât Minsterul, ca atare, nu pot fi pedepsiţi pentru chelirea dealurilor Bihorului.
Citeşte ce versuri îi dedică Bihorel Luciei Varga, pe blogul www.bihorel.ro!