Lumea s-a revoltat că la înmormântarea preotului Ioan Ciordaş, preafericitul Sofronie a zis "pas" şi a preferat să meargă la Bucureşti. Eu cred că nu trebuie condamnat presfinţitul. El e un om bun şi a demonstrat că-şi iubeşte sublaternii. E drept că nu pe toţi...
Citeşte ce scuze îi găseşte Bihorel episcopului Sofronie pe blogul www.bihorel.ro!