Chiar că suntem inconştienţi dacă ne dorim curse externe de pe proaspăt renovatul aeroport orădean.
În primul rând să ne bucurăm dacă avioanele zboară de la Oradea la Bucureşti.
Aici e clar că avem o problemă din moment ce singurul - şi cel mai neruşinat - operator este Tarom.
Dar pe lângă faptul că biletul este scump ca porcu’, avioanele vin din ce în ce mai rar pe la noi...