Joc de ambiţie între cele două selecţionate de juniori ale judeţelor Bihor şi Cluj pentru şefia în clasamentul seriei a VI-a. Bihorenii, pregătiţi de Zoltan Vig, şi-au asigurat victoria încă din prima repriză, când au punctat prin Brumaru (minutul 11), pentru ca în minutul 17 Szilaghi să majoreze scorul la 2-0.

Pe fondul dominării jocului de către gazde, Nichita a înscris în minutul 24, după care Ciobriş (minutul 35) şi-a înscris şi el numele pe lista marcatorilor.

Singura reuşită a clujenilor a fost opera lui Codorean (minutul 34). A fost prea puţin însă pentru o echipă care n-a cunoscut înfrângerea înaintea confruntării cu selecţionata Bihorului.

Au marcat: Brumaru (11), Szilaghi (17), Nichita (24), Ciobriş (35)

Bihor: Trip nota 7,5 (70 Caciora 6,5) - Tolan 7, Samuilă 6,5, Bactar 6,5, Ilieş 6,5 - Brumaru 6,5, Ciobriş 6,5 (50 Bogdan 6), Roman 6,5 (70 Botiş 6), Szilaghi 7 (54 Chiş 6,5) - Nichita 7, Şiipoş 6,5 (56 Lengyel 6,5). Antrenor: Zoltan Vig

6. Sălaj 5 0 0 5 1-19 0

* Selecţionata Bihorului va evolua în etapa viitoare în compania ultimei clasate, echipa Sălajului, prilej pentru jucătorii lui Zoltan Vig de a-şi consolida primul loc în clasament.