O nouă blondă şi-a făcut apariţia în peisajul politico-monden. Este vorba despre Andreea Costaciuc, care conduce biroul de presă al Partidului Mişcarea Populară.

Blonda şi-a postat poze în costum de baie pe Facebook şi la comentariul unei prietene, care-i spunea că este "porno", Andreea a răspuns: "Mulţumesc, mulţumesc, eram porno...".

Înainte de a se ocupa de Mişcarea Populară, Andreea Costaciuc a lucrat, timp de trei ani, la Palatul Cotroceni. Potrivit fişei postului, tânăra absolventă de SNSPA se ocupa de evaluarea impactului acţiunilor publice ale Preşedintelui României. De asemenea, elabora analize asupra impactului mediatic în presa scrisă, audio-video şi online.

La nici doi ani de la angajare, Andreea Costaciuc a fost decorată cu Ordinul Naţional Serviciul Credincios în grad de Cavaler de nimeni altul decât preşedintele Traian Băsescu. Costaciuc este fiica Valericăi Costaciuc, patroana clubului Barletto închis o perioadă de Garda Financiară pentru diferite nereguli.