Supărat că a pierdut alegerile pentru cel de-al cincilea mandat, primarul PNL-ist din Nojorid, Mircea Crainic, şi-a vărsat nervii pe locuitorii celui mai nou cartier din centrul de comună, care se întinde de vreo opt ani la ieşirea spre Oradea, pe partea stângă a şoselei.
Marţea trecută, la două zile după scrutin, viitorul fost edil a descins în cartierul cel nou, pe care cât a fost în funcţie l-a neglijat cu toată forţa, şi le-a strigat locatarilor de pe strada Mihai Eminescu, unde deţine un teren, să nu-şi mai parcheze maşinile pe proprietatea lui, chit că tot ei i-o îngrijeau, smulgând buruienile şi culegând gunoaiele.
Află de ce s-a supărat fostul primar de pe Blogul lui Bihorel!