Că doctorul Gheorghe Carp este un soi de ministru al Sănătăţii pe Bihor se ştia de mult, dar Bihorel nu credea că poate fi chiar peste tot! 

O dovedeşte însă Facultatea de Medicină şi Farmacie, care, conform legii, trebuie să facă propunerile pentru şefia secţiilor din spitalele clinice ce funcţionează în judeţ, iar săptămâna trecută l-a propus pe Carp să conducă secţia de Chirurgie şi Ortopedie Pediatrică a Spitalului Municipal.

Citeşte mai departe, pe www.bihorel.ro!