Şoferii sunt sfătuiţi să evite în aceste zile sensul giratoriu de la ieşirea din Oradea spre Arad, deoarece duminică şi luni, constructorul montează grinzile pentru deschiderea numărul 3 a suprapasajului.

Potrivit unei informări din partea Primăriei, restricţia este valabilă între orele 8 şi 16.

"În perioada descărcării şi montării grinzilor, circulaţia rutieră va fi restricţionată pe o singură bandă dinspre Băile Felix spre sensul giratoriu (Calea Aradului). Primăria Oradea îşi cere scuze locuitorilor municipiului Oradea", arată informarea din partea municipalităţii.