Claudiu Keşeru a marcat toate cele patru goluri în meciul pe care Angers l-a caştigat, cu 4-0, în faţa echipei Le Mans, în etapa a noua din liga secundă franceză. Keşeru a marcat câte două goluri în fiecare repriziă, mai exact în minutele 28, 38, 73 şi 90.

În urma acestui rezultat, Angers ocupă primul loc în liga secundă, cu 18 puncte.

Claudiu Keşeru a marcat opt goluri în ultimele cinci meciuri susţinut de Angers în liga secundă franceză, plus un gol în Cupa Ligii.

Cu cele 9 goluri, Keşeru a ajuns pe primul loc în clasamentul golgeterilor din Ligue 2, la egalitate cu Ibrahima Toure (As Monaco).

Atacantul plecat de la FC Bihor a calificat seara de vineri drept una "de vis", precizând că nu a mai reuşit anterior o astfel de performanţă.

"Am reuşit pentru prima dată în carieră să înscriu patru goluri într-un meci. Nu reuşisem anterior nici măcar o triplă. Să înscriu patru goluri este o adevărată încântare şi este o seară de vis. Am obţinut o serie de rezultate foarte bune, dar este abia etapa a IX-a", a declarat Keşeru presei franceze.