Compania de Apă Oradea informează consumatorii faptul că, în urma realizării lucrărilor de echipare cămine, necesare în cadrul proiectului „Pasaj denivelat pe Centura Oradea intersecție cu Centura Oșorhei”, este necesară prelungirea perioadei de întrerupere a furnizării apei potabile în zilele de miercuri, 24 iunie 2026, și joi, 25.06.2026.
Până la reumplerea rețelelor de alimentare cu apă, vor fi afectați de lipsă presiune și / sau întreruperea totală a apei consumatorii din comunele:
- Hidișelu de Sus - în data de 24.06.2026 până la ora 22.00
- Drăgești - în data de 25.06.2026 pâna la ora 16.00
- Ceica – în data de 25.06.2026 până la ora 10.00
- Lăzăreni – în data de 25.06.2026 până la ora 10.00
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat.
Recomandăm consumatorilor afectați să își asigure rezervele de apă necesare pentru intervalul menționat. După reluarea furnizării, este posibil ca apa să prezinte turbiditate temporară, caz în care se recomandă utilizarea acesteia doar în scopuri menajere până la limpezire.
Compania de Apă Oradea le mulțumește consumatorilor pentru înțelegere și colaborare.
Cu respect,
Compania de Apă Oradea