Situaţie inedită la Beiuş, unde joia trecută, în plină zi de târg, mai toate localurile, coafurile şi magazinele au tras obloanele, patronii afişând în vitrine că-s în concedii de odihnă sau de boală, după cum le-a trecut prin cap. 

Bihorel a aflat, însă, că oamenii nu sunt nici plecaţi, şi nici n-a dat molima în ei. Dispariţia a fost de musai, căci în municipiu se dusese vestea încă de cu dimineaţă că urmau să descindă 15 maşini încărcate cu inspectori de la Direcţia Antifraudă.

Citeşte ce s-a întâmplat, pe www.bihorel.ro!