Formaţia bihoreană de fotbal Luceafărul Felix şi-a continuat seria jocurilor amicale şi joi a întâlnit la terenul sintetic de la Baza Tineretului echipa arădeană de ligă a III-a CS Vladimirescu.

La capătul unui joc în care antrenorul Leo Grozavu a utilizat mai mult fotbaliştii tineri şi aflaţi în probe, bihorenii s-au impus cu scorul de 2-0, după ce la pauză conduceau cu 1-0.

Golurile au fost marcate de Gh. Popescu, în minutul 40, şi Konyeha, în minutul 65, ultimul marcând cu un şut frumos de la limita careului, trimis în vinclu.

A fost al doilea joc de verificare pentru orădeni în această iarnă, după remiza de la Sântion, scor 3-3, cu U Cluj II. Sâmbătă, de la ora 11, tot pe terenul sintetic de la Baza

Tineretului, Luceafărul va întâlni în următoarea partidă de verificare formaţia FC Zalău, tot din Liga a III-a.

Luceafărul - CS Vladimirescu 2-0 (1-0)
Au marcat: Gh. Popescu (40) şi Konyeha (65)

Luceafărul: Sălăjan ('46 Goia) - Sg. Şerban ('46 G. Bogdan), D. Mureşan, LaVere, S. Tegzeş - D. Muntean ('55 A. Achim), Cura, Molnar L. ('46 Floruţ) - Dumiter ('55 Konyeha), Gh. Popescu ('46 Blănaru), Codoban. Antrenor: Leo Grozavu