Am ajuns la Cluj Arena şi mi-am dat seama că măcar pentru minunata construcţie merită să ai un premier la Bucureşti. Despre Deep Purple numai de bine. Au o vârstă, au un trecut, dar profesionalismul le-a rămas neatins. Cel mai greu e cu solistul, căci corzile vocale îmbătrânesc mai repede decât cele de la chitară.

Citeşte integral cronica lui Bihorel de la concertul Deep Purple, pe www.bihorel.ro!