Echipa bihoreană de fotbal CS Oşorhei a reuşit să se impună în deplasare, la Cluj, în cadrul etapei a XI-a a Ligii a III-a şi să recupereze, astfel, punctele pierdute pe teren propriu runda precedentă.

Că evoluează mai bine în deplasare s-a văzut şi de data aceasta pentru trupa lui Cosmin Bodea, care s-a impus cu scorul de 1-0, pe terenul celor de la Sănătatea Cluj.

După o primă repriză albă, fără gol, scor 0-0, în partea secundă oaspeţii au reuşit să dea lovitura, în minutul 54, când a înscris Todea.

Victoria aceasta îi readuce pe bihoreni pe poziţia secundă a clasamentului Seriei a V-a, la egalitate de puncte cu Olimpia Satu Mare, care şi ea, la rându-i, a reuşit să se impună la limită, cu acelaşi scor, pe terenul celor de la Seso Câmpia Turzii.

De altfel, şi liderul, FC Hunedoara s-a impus în deplasare, tot cu 1-0, pe terenul celor de la Unirea Dej. Diferenţa de puncte în clasament dintre hunedoreni şi jucătorii de la Oşorhei este destul de mare, de 9 puncte.

În celelalte partide, gazdele au obţinut două victorii, iar un joc s-a terminat la egalitate.