Fotbaliștii echipei bihorene CSC Sânmartin au întrerupt sâmbătă șirul rezultatelor pozitive, după ce în cadrul etapei a IX-a din Seria a V-a a campionatului Ligii a III-a au cedat cu scorul de 1-2 în deplasare, pe terenul formației CS Iernut.

Elevii antrenorului Florin Fărcaș au evoluat bine în prima repriză, reușind chiar să deschidă scorul, în minutul 44, prin Gh. Popescu. După pauză însă, în minutul 63, S. Matei a fost eliminat pentru două cartonașe galbene, iar gazdele au înscris din penalty, prin Chețan.

Chiar și în inferioritate numerică, formația din Sânmartin a rămas periculoasă, numai că cei care au marcat au fost tot gazdele, prin Dicher, în minutul 82.

Rezultatul nu prea reflectă însă situația din teren, elevii antrenorului Florin Fărcaș ratând nepermis de mult, chiar și singuri cu portarul, prin Lobonț, Grosu și Popescu, dar a și trimis de trei ori mingea în bară, prin Lobonț și Zadori, de două ori.

În clasament, CSC Sânmartin se află acum pe locul al V-lea, cu 16 puncte.

Rezultatele și marcatorii etapei a IX-a din Seria a V-a a Ligii a III-a la fotbal:

FC Zalău - Sănătatea Cluj 5-2
Tăbărţă (5), E. Kinczel (23, 37), Supuran (76, 85) / Şos (36), N. Crişan (38)
CS Oşorhei - Unirea Dej 4-0
Lavrincsik (8), S. Ban (40), Cr. Andor (55), M. Trip (65)
FCM Baia Mare - FC Gloria Progresul 1-0