Formaţiile bihorene de fotbal din cel de-al treilea eşalon, CS Oşorhei şi CSC Sânmartin, şi-au încheiat vineri evoluţia din sezonul 2014-2015. Dacă CSC Sânmartin a evoluat pe teren propriu şi s-a impus, în schimb CS Oşorhei a avut meci programat în deplasare şi a fost învinsă.

La Stadionul Luceafărul, echipa din Sânmartin a obţinut o victorie frumoasă, la scor de neprezentare, cu 3-0, în faţa celor de la Sănătatea Cluj. Toate golurile au fost marcate în repriza a doua, prin Cr. Copil, în minutul 65, Gh. Popescu, în minutul 75 şi Pantea în minutul 82.

Prin această victorie, CSC Sânmartin încheie competiţia pe poziţia a VII-a, cu 36 de puncte.

CS Oşorhei a evoluat în ultima etapă a campionatului în judeţul Alba, la Galda, acolo unde a cedat cu 1-2, în faţa echipei locale, Industria, cea care s-a impus cu 2-1, după ce la pauză conducea cu 2-0, prin golurile marcate de Lupşan.

Elevii antrenorului Rudy Kovacs au marcat în repriza a doua, prin Şerban Pop, cel care a înscris în minutul 59 şi a stabilit scorul final.

În pofida înfrângerii, echipa CS Oşorhei a încheiat pe campionatul pe poziţia a V-a, cu 39 de puncte.

Deşi în ultima etapă a pierdut şi FCM Baia Mare, cu acelaşi scor, de 1-2, la Jucu, cu Unirea, maramureşenii au câştigat Seria a V-a a Ligii a III-a, cu 57 de puncte şi au promovat în Liga a II-a.