Etapa cu numărul 7 din cadrul celui de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării a fost una fastă pentru bihoreni. După victoria clară de vineri a celor de la CS Oşorhei, pe teren propriu, repurtată în faţa clujenilor de la Sănătatea, scor 5-0, sâmbătă, cealaltă formaţie bihoreană componentă a Seriei a V-a, CSC Sânmartin, a obţinut un succes, cu toate că a evoluat în deplasare.

Elevii antrenorului Florin Fărcaş au jucat la Jucu, în compania formaţiei locale, pe care au reuşit s-o învingă cu scorul de 1-0. La pauză scorul a fost tot 1-0, meciul decizându-se în minutul 37, când Pantea a marcat unicul gol al întâlnirii.

Pentru CSC Sânmartin această victorie este importantă, căci prin aceste 3 puncte cucerite în deplasare, formaţia bihoreană a făcut un salt de patru locuri în clasament, ajungând pe podium, pe poziţia a III-a, după 7 etape.

În celelalte jocuri de sâmbătă ale etapei, CS Iernut a câştigat pe teren propriu meciul cu Unirea Dej, iar CSM Sighet, formaţie antrenată de bihoreanul Dan Dobai a remizat în judeţul Alba, la Galda.