Nici cel mai încrezător suporter al echipei de polo CSM Frigo Conty Oradea nu ar fi mizat pe o victorie în faţa echipei maghiare Szeged Beton, în Interliga, competiţie regională organizată pentru echipe din România, Ungaria, Serbia şi Slovacia.

CSM a învins gruparea din Szeged cu 11-10, după un meci incendiar. Orădenii au condus cu 3-0 în primul sfert şi cu 6-5 la pauza mare, pentru ca oaspeţii să revină şi să egaleze pe tabelă.

Poloiştii de la Frigo Conty s-au desprins din nou la trei goluri, pe final de joc, şi au reuşit o victorie de răsunet în faţa deţinătoarei Cupei LEN.

Golurile echipei orădene au fost marcate de Diaconu şi Kincses câte 3, Kadar 2, Andrei Creţi, Bogdan Câmpianu şi Tibi Negrean câte unul.