Spectacol inedit, miercuri, pe strazile din Bistrita. Un cioban, care nu mai avea mancare pentru oi, s-a sprijinit in bata si, dupa o scurta cugetare, a decis sa traverseze orasul, cu turma formata din 60 de mioare, scrie portalul stirileprotv.ro. Ciobanul, insotit de fiul sau Ionut, a decis sa o ia direct prin centrul Bistritei.

Au parcurs mai bine de 10 kilometri pe drumuri intens circulate, printre blocuri, pe langa masini de lux, au trecut de doua sensuri giratorii si o pasarela. In tot acest timp, unii dintre soferi au fost in pragul crizei de nervi. In fine, un echipaj al Politiei l-a amendat pe cioban. "Ati fost sanctionat pentru nerespectarea circulatiei pe drumurile publice a insotitorilor de animale. Amenda este intre 150 si 225 lei", i-au spus oamenii legii.

Nervos, un sofer a facut pe lupul si a lovit usor o mioara nauca. "Nu e voie de trecut pe aici, dar eu n-am stiut ca n-am mai trecut prin oras. Pe sus nu am cum sa le duc cu avionul", a spus ciobanul Vasile Cojoc.

(sursa: stirileprotv.ro)