Echipa de fotbal de liga a V-a CS Sporting Lugaş, echipă patronată de Dumitru Voloşeniuc şi antrenată de Csaba Ficuţ, a disputat miercuri un nou meci amical la Aleşd, în compania gazdelor de la Crişul.

După un meci viu disputat, cu ocazii la ambele porţi, Crişul s-a impus cu 1 - 0, golul aleşdenilor fiind practic un autogol al lugăşanului Chiş, care în minutul 83 a introdus mingea în proprie poartă.

În acest meci Csaba Ficut, antrenorul celor de la Sporting a început cu: Mladin, Noje, Sebeştean, Kiss, Ficuţ, Oprea, Paşcălau, Varga, Olar, Cheregi şi Tînc, după pauză intrand şi Voloşeniuc.

La rândul său, Horică Radulescu, antrenorul de la Crişul Alesd, a început jocul cu Sere, Catană, Ogabe Chinonso, Corpaş, Baloga, Benjamin Kuku, Raymond, Costea, Madar şi Lawal Muhemed, după pauză intrand şi Tirbea, Tînc, Cocoş, Chiş şi Coste.