Un bărbat din Sfântu Gheorghe a cerut ajutor la 112, susţinând că este bolnav, nu poate coborî din pat, iar ferestrele locuinţei sale sunt deschise.

Potrivit Ştirile Pro TV, poliţiştii care au ajuns la locuinţa bărbatului l-au găsit beat. Mai mult, bărbatul le-a cerut oamenilor legii să meargă să-i cumpere o sticlă de vodcă.

În final, beţivul a fost sancţionat de poliţişti pentru apelarea nejustificată a numărului unic de urgenţă.