De când se aplică noua lege a învăţământului, care impune ca în orice Universitate conducerea executivă (adică echipa de prorectori şi rectorul) să fie despărţite de cea "legislativă" (adică membrii Senatului), rectorul Universităţii din Oradea, Constantin Bungău, şi preşedintele Senatului, Sorin Curilă, s-au străduit să apară totdeauna pe picior de egalitate.

Ce au mai făcut acum, citeşte pe pe blogul www.bihorel.ro!