Nenorocirea unuia, norocul altuia! Chemaţi săptămâna trecută să voteze dacă îl păstrează la catedră pe decanul Facultăţii de Energie Electrică şi Tehnologia Informaţiei şi după ce acesta devine pensionar, senatorii Universităţii din Oradea n-au prea avut ce să aleagă.

Sigur, puteau să-l trimită pe Teodor Leuca acasă, dar atunci şcoala doctorală de Inginerie Electrică a Universităţii rămânea fără dascăl titular şi în risc de dispariţie. 

Citeşte de ce, pe www.bihorel.ro!