Profitând de vremea bună din ultimele zile, muncitorii operatorului licenţiat de salubritate au început deja acţiuni specifice curăţeniei de primăvară.
Astfel, angajaţii RER Ecologic Service au început să facă curăţenie în spaţiile verzi aflate în grija operatorului, adunând vegetaţia uscată şi deşeurile. În perioada următoare, aceste acţiuni vor continua, în funcţie de evoluţia vremii.
În urma licitaţiilor organizate de Primărie, RER Ecologic Service are în administrare loturile 2 şi 4 de spaţii verzi, care cuprind perimetrele delimitate de Piaţa Independenţei, Piaţa Cetăţii, Piaţa 22 Decembrie, strada Toamnei şi strada Ogorului, respectiv de cartierele Rogerius, Oncea şi Episcopia.
De asemenea, societatea a câştigat, tot prin licitaţie, administrarea şi îngrijirea parcurilor 1 Decembrie, Libertăţii, Onisifor Ghibu şi I.C. Brătianu, iar firma Adenandra a parcurilor Petofi şi Traian.