Joi, deţinuţii, împărţiţi în trei echipe, au început să taie şi să cureţe vegetaţia uscată din jurul podului Macio de pe strada Făcliei, respectiv în jurul podului Sovata.
În perioada următoare, deţinuţii vor mai lucra la curăţenie, printre altele, pe strada Făcliei (între Criş şi gardul de protecţie al Uzinei de apă), Calea Aradului colţ cu Ogorului, Ogorului colţ cu Clujului, pe strada Ogorului (în jurul Selgros), pe malul stâng al Crişului Repede în zona străzii Gutenberg.