Dezbaterea publică a fiscalităţii din Oradea pe 2016 s-a amânat de joia trecută pe săptămâna aceasta. Mobilizaţi de PSD, peste 50 de pensionari veniţi să protesteze împotriva dărilor s-au revoltat că sala mică a Primăriei, unde urmau să aibă loc discuţiile, abia numără 20 de locuri pe scaune şi majoritatea vor trebui să stea în picioare.

Altă de ce nu au avut loc orădenii la dezbatere, pe www.bihorel.ro!