O femeie a fost arestată de poliţişti după ce a gonit noaptea pe autostrada A3, pe contrasens şi cu farurile stinse. Femeia rula cu 190 km/h între Ploieşti şi Bucureşti, ignorând poliţiştii care vroiau să o oprească şi inclusiv rănindu-l pe unul dintre agenţi.

Femeia este medic de familie în Vrancea şi poliţiştii bănuiesc că a consumat alcool sau droguri. De altfel, ea a mai fost prinsă anul trecut conducând sub influenţa drogurilor, iar acum a refuzat să fie testată.

În momentul în care a fost prinsă, femeia s-a opus, iar poliţiştii au fost nevoiţi să o încătuşeze şi chiar să folosească un spray lacrimogen.