Oltenii o făcură iar de poveste. Potrivit Ştirile Pro TV, şoferii care circulă pe recent realizata şosea de centură a Craiovei, o lucrare de 10 milioane de euro, trebuie să ferească un stâlp de electricitate lăsat de constructor în mijlocul şoselei.

Şoseaua leagă Craiova de Caracal, iar recent a fost asfaltată. Stâlpul de curent trebuia mutat de către CNADNR înainte de demararea lucrărilor. Cum compania n-a făcut-o, muncitorii firmei de construcţii căreia i s-a atribuit prin licitaţie contractul au turnat asfalt în jurul lui.

Maşinile fac slalom acum pe şosea, iar şoferii cască ochi cu mirare când văd ce le iese în cale.

După ce CNADNR va muta stâlpul, şoseaua va fi spartă şi va fi asfaltată din nou.

Compania a comunicat presei din Bucureşti că situaţia nu este atât de absurdă pentru simplul motiv că lucrarea este într-o etapă intermediară. "Nu este o variantă tehnică acceptată, este o etapă intermediară şi normală în derularea unei lucrări", a precizat CNADNR.